Chimelong Ocean Kingdom

Photo by Chimelong Ocean Kingdom

Chimelong Ocean Kingdom to najnowsza inwestycja chińskiej korporacji Guangdong Chimelong i prawdopodobnie największy park rozrywki na świecie. Zajmujący obszar 132ha na wyspie Hengqin należącej do Chin i podzielony na 8 stref tematycznych morski park rozrywki ma być kompleksem, jakiego świat nie widział. Park otworzono w 28 stycznia 2014r, a raczej 3 strefy tematyczne. Strefy tematyczne skupiają się na: "chińskiej faunie morskiej", "tajemniczym w Pacyfiku", "dzikiej Arktyce" (poświęcono jej aż dwie strefy tematyczne), "przekraczając region Atlantyku" oraz "Przygodzie Oceanu Indyjskiego", w której to właśnie części główną atrakcją mają być orki. Park ten będzie docelowo domem tysięcy zwierząt: kilkudziesięciu delfinów, białuch, płetwonogich, niedźwiedzi polarnych, rekinów oraz żółwi morskich i manatów. Chimelong Ocean Kingdom ma być połączeniem wszystkiego, co najlepsze w takim miejscu: edukacji i rozrywki. Każda strefa tematyczna ma mieć własne muzeum, karuzele, roller-costery i kolejki liniowe oraz niezależne sklepy i restauracje. W pobliżu parku budują się hotele, a wkrótce park będzie miał bezpośrednie połączenie kolejowe i autobusowe z miastem Zhuhai.

Struktura stada
Pod koniec 2013r. park zakupił samca i samicę orki drapieżnej od rosyjskiego centrum badawczego TINRO Center niedaleko Władywostoku w Rosji. W następnych latach kupowano kolejne orki i wiadomo, że park jest już w posiadaniu 9 zwierząt - 4 samic i 5 samców. Niedawno ujawniono imiona 4 z nich - Tyson, Orpheus, Nukka i Grace. Zwierzęta wciąż czekają na ukończenie części tematycznej, która ma być ogromna i imitować warunki naturalne życia tych zwierząt.

Ceny biletów:
• Dorośli 262 RMB (w sezonie 352 RMB)
• Dzieci, uczniowie i osoby starsze- 195 RMB (w sezonie 265 RMB)
• Zniżki są uzależnione od wzrostu. Darmowy wstęp mają dzieci poniżej 1,0m natomiast zniżka przysługuje młodzieży i dzieciom do 1,5m wysokości.
• Bilety zamawiane przez Internet są tańsze.

Adres:
Hengqin Island, Zhuhai
Guangdong, China
Tel: 020-6170-0017
www.zhuhaichanglong.com