Inne filmy z udziałem orekSzczęki 3 (Jaws 3)

Horror / Thriller USA, 1983rOrki: Kotar*, Kahana* i Kona II*

Na Florydzie trwają ostatnie przygotowania do otwarcia nowego parku morskiego (SeaWorld Orlando). Nad pracami czuwa Mike Brody (Dennis Quaid), syn zmarłego już Martina, ktory walczył z rekinami. Odwiedza go młodszy brat Sean i wtedy to w parku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Zwierzęta stają się niespokojne i ginie pracownik parku. Wkrótce okazuje się, że na teren obiektu dostał się mały żarłacz biały. Biolodzy postanawiają go odłowić. Z powodu braku należytej opieki, mały samczyk umiera. Na wolności, w pobliżu parku grasuje olbrzymia matka rekina, która pragnie pomścić syna.
***

Macki (Tentacles)

Horror USA / Włochy, 1977rOrki: Corky II i Orky II*

Fabuła filmu jest bardzo podobna do sagi "Szczęk". Ogromna ośmiornica atakuje łodzie i statki, zabijając ludzi. Film jest dobrze wykonany i wyraźnie czuć klimat. Oryginalne zakończenie filmu i decydujące sceny z udziałem orek.
***

Podwodne życie ze Stevem Zissou (The Life Aquatic With Steve Zissou)

Komedia / Przygodowy USA, 2004rOrki: Valentin

Steve Zissou (Bill Murray), sławny francuski oceanograf, wyrusza wraz ze swoją załogą na kolejną ekspedycję, by odnaleść rekina, który zabił jego przyjaciela. W filmie pokazano "zabawę w tresera" Steva i Valentina z Marineland Antibes.
***

Doctor Dolittle 2

Familijny USA, 2001rOrki: Takara, Kasatka, Orkid i Splash*

Dr John Dolittle zyskał wielką sławę dzięki niezwykłemu darowi, który pozwala mu rozmawiać ze zwierzętami. Sława ma jednak i swoje złe strony: doktor cieszy się tak wielkim wzięciem, że nie jest w stanie przyjąć wszystkich pacjentów, którzy się do niego zgłaszają. Z trudem godzi obowiązki zawodowe i rodzinne, a żona i dzieci coraz częściej czynią mu wyrzuty. Jakby tego było mało, czworonożni pacjenci zwracają się do niego z niezwykłą misję: chcą, by uratował ich las przed bezwzględnymi przedsiębiorcami, którzy planują wyciąć go w pień. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności dr Dolittle spotyka na swej drodze Avę, niedźwiedzicę z gatunku, któremu grozi wyginięcie. Ava może stać się kluczem do powodzenia misji doktora, jeśli znajdzie partnera, wpisana zostanie na listę gatunków chronionych, a tym samym zapobiegnie zagładzie lasu. Doktor znajduje jej idealnego kandydata na męża w osobie Archiego, przemądrzałego niedźwiedzia cyrkowego, którego największą wadą jest niepohamowane łakomstwo. Przekonuje go, że w naturalnym środowisku spotka miłość swojego życia.
***

Orki - piękni zabójcy

Dokumentalny USA, 1996rOrki: Namu*, Shamu*, Calypso*, Nepo*, Patches*, No name*, Orky II*, Corky II, No name* (1977r), Hyak II*, Finna*, Bjossa*, Yaka*, Vigga* oraz dzikie orki z Puget Sound

Film dokumentalny o orkach ukazujący widzom anatomie, zachowania i społeczność tych zwierząt. Przedstawia nagrania orek w niewoli, na wolności, wywiady z ekspertami i treserami orek. Bardzo interesujący ze względu na zachowanie nagrań orek :-)Uwaga! w filmiku pokazano tylko niektóre fragmenty tego dokumentu! większość nagrań pochodzi z "Uwolnić orki" (patrz poniżej)


***

Uwolnić orki

Dokumentalny USA, 1994rOrki: Tillikum, Haida II*, Nootka IV*, Gudrun*, Corky II, Kandu V*, Orkid, Ulises, Junior* i Keiko*

Ten film opowiada tragiczną historię orek i delfinów brutalnie wyrwanych ze swego środowiska. Pokazuje unikalne obrazy nielegalnego handlu tymi zwierzętami, które są sprzedawane na całym świecie niezgodnie z prawem. Przedstawia również ludzi okaleczonych przez orki w niewoli.
***

The Adventures of Mary-Kate & Ashley: The Case of the SeaWorld Adventure

Familijny USA, 1995rOrki: Katina, Kalina, Taima, Gudrun*, Nyár* i Taku* (?)

Kolejna część z serii przygód sławnych bliźniaczek Olsen. Olsenki odwiedzają park SeaWorld Orlando, gdzie czeka ich wiele przygód, w tym spotkanie z delfinami.Zobacz fragment!


***

Moon-Warriors (Zhan shen chuan shuo)

Przygodowy / Akcja Hongkong, 1993rOrki: Hoi Wai* (na filmiku od 5:52 do 7:15)

Fei - prosty rybak o dobrym sercu pomaga napadniętym wędrowcom, wśród których był cesarz. Ukrywa się przed swoim bratem uzurpatorem. Cesarz, który ufa rybakowi prosi go o przysługę. Fei otrzymał zadanie przywiezienia i eskortowania jego narzeczonej, której grozi niebezpieczeństwo. W drodze powrotnej Fei zakochuje się z wzajemnośćią, lecz oboje zdają sobie sprawę z faktu, że ta miłość nie ma przyszłości...
***

Keiko in Danger (Keiko en Peligro)

Przygodowy / Sci-Fi Meksyk, 1990rOrki: Keiko*

W filmie Keiko wcielił się w postać fantastyczną - "lądowego wieloryba" (wyglądem przypominającego człowieka), zamieszkującego planetę podobnej do Ziemi. Keiko wyrusza w podróż na Ziemię, by poznać jej atmosferę i dowiedzieć się, czy jest tam jakieś życie. Po dziesięciu latach jego przyjaciele dowiadują się, że Keiko przeżył i pod postacią orki jest główną atrakcją parku morskiego. Zmartwieni chorobą Keiko i jego sytuacją są zdeterminowani, by przyjaciela uwolnić. O pomoc proszą grupę dzieci, którym los Keiko nie jest obojętny...Zobacz fragment!***

Phil the Alien

Komedia / Sci-Fi Kanada, 2004rOrki: Kiska i Hudson*

Komedia dla młodzieży o pewnym przybyszu z kosmosu, który ciągle wpada w tarapaty... Film kręcono w Ontario, gdzie Marineland of Canada był kryjówką złoczyńców. Pokazano również białuchy.
***

Orca-FightersNie posiadamy o nim na chwilę obecną wyczerpujących informacji. Orka Kiska otrzymała zadanie wysadzenia w powietrze statku badawczego. W scenach na otwartym morzu bierze udział zupełnie niepodobny do niej robot. Film pochodzi zapewne z lat 80, gdyż widać tu młodą Kiske.***