Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Loro Parque TenerifePhoto from Orca Homepage

Loro Parque (Papuzi park) jest położony na wyspie Teneryfa niedaleko miasteczka Puerto de La Cruz. Otwarto go w 1972 roku jako zoo z ponad 300 gatunkami papug z całego świata. Z biegiem czasu park zakupywał nowe gatunki zwierząt i poszerzał swoje branże. Zakupiono szympansy, goryle, iguany, aligatory, jaguary, pingwiny oraz otwarto basen dla lwów morskich i żółwi zielonych. W 2004 roku otwarto duży basen w którym zamieszkały delfiny oraz uruchomiono podwodny tunel dla gości nad którym pływały rekiny. W 2006r Loro Parque zakupiło od SeaWorld 4 orki: samce Keto i Tekoa oraz samice Kohana i Skyla, których występy są główną atrakcją parku. Komplet basenów nazywa się "Orca Ocean" i jest drugim co do wielkości na świecie basenem dla orek.

Struktura stada
Wszystkie orki z parku są ze sobą blisko spokrewnione. Skyla i Tekoa są rodzeństwem, a ojciec Keto jest dziadkiem Kohany. Obie samice bardzo się lubią i często przebywają w obecności młodszego z samców - Tekoy. Cała trójka czuje się bardzo dobrze w swoim towarzystwie, izolując od siebie Keto, który często dotkliwie gryzie rywala. Keto jest już dojrzały płciowo, więc bardzo często zaleca się do Kohany z którą jest najbliżej z całego stada. Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości Loro Parque wymieni którąś z orek na samca z francuskiego Antibes Marineland. W październiku 2010r. w parku na świat przyszedł synek Kohany i Keto(pierwsza orka urodzona w hiszpańkim parku morskim!)- Adán. 29 listopada 2011r. Loro Parque zaopiekował się uratowaną w morzu Wattowym orką o imieniu Morgan. 3 sierpnia 2012r. Kohana znów urodziła cielaka, małą Vicky* jednak znów nie podjęła się trudu opieki nad nią. Park bardzo długo ukrywał informację o narodzinach oreczki, bowiem jej stan był bardzo niestabilny i mógł skończyć się śmiercią. Po 10 miesiącach życia, 16 czerwca 2013r. mała Vicky* odeszła, przyczyny śmierci na razie nie są znane.

Ceny biletów:
• Dorośli i dzieci powyżej 10 lat - 31 euro
• Dzieci (11-6 lat) - 20 euro
• Dzieci poniżej 6 lat - Gratis

Adres:
38400, Puerto de la Cruz
Tenerife, Spain
www.loroparque.com

    


+ Przejdź do spisu orek, które padły w +
+ Loro Parque Tenerife +