Seaside Aquarium (TINRO), RussiaPhoto by xotaka


Seaside Aquarium Nachodka (lub TINRO Center) to położone na wschodniej części Rosji akwarium placówki badawczej w mieście Nachodka w zatoce Srednaja. Położone jest ok 178km od największego miasta w tym rejonie - Vladivostoka. Oceanarium składa się w kilku zagród morskich, w którym przebywają zwierzęta - głównie białuchy i delfiny. Prowadzi się na nich badania dot. echolokacji i wpływów środowiska na organizmy, ale głównie jest to dom tymczasowy dla zwierząt dopiero co złapanych w niewoli, gdzie są przyzwyczajane do obecności człowieka i podstawowych zachowań. Od sierpnia 2012r. dostarczane są tu również orki, które odłowiono z rosyjskiej populacji.

Struktura stada
W morskiej zagrodzie niedaleko Władywostoku przebywają zwierzęta na sprzedaż do innych parków morskich, m.in. kilkanaście białuch, kilka delfinów i pokaźna grupa płetwonogich, a także wszystkie orki, które co roku odławiane są zgodnie z rosyjskim prawem. Niewykluczone że w przyszłości dojdzie do kolejnych odłowów i to tutaj wszystkie złapane zwierzęta zostaną przewiezione. Do tej pory w zagrodach TINRO przebywało kilkanaście orek i wszystkie sprzedawane są do rosyjskich i chińskich parków morskich.
Ostatnio odkryto, że TINRO przetrzymuje aż 11 orek, które miały zostać sprzedane do chińskich parków morskich oraz aż 90 białuch! Dzięki nagłośnieniu sprawy w mediach orki oraz białuchy mają zostać wypuszczone na wolność, jednak sprawa jest bardzo skomplikowana. Zwierzęta według władz są złapane nielegalnie. Nakazano wypuścić je, jednak nie wiadomo, czy zwierzęta nie będą musiały przejść leczenia lub rehabilitacji. Sprawa wciąż jest w toku.
Wszystkie orki, które przebywają obecnie w akwarium zostały złapane w sierpniu 2018r., poza Vitasem, Tihonem i Lehą, których złapano w październiku 2019. Zwierzęta są w różnym wieku, od nawet rocznych zwierząt do kilkuletnich oraz (niestety) są w dość kiepskim stanie zdrowia... Zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ! W lutym 2019r. padł Kirill*, który miał odmrożenia i bardzo poważną infekcję skóry.

Ceny biletów
Brak danych.

Adres
Tupik Shevchenko 4
Dushkino-Livadiya, Vladivostok, Russia
Tel: +7 4232 257 921
www.tinro-center.ru

    


+ Przejdź do spisu orek, które padły w +
+ Seaside Aquarium Nachodka +