Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Springer (A-73)Photo by NOAAA-73 jest dziką orką, członkiem stada A24's. Badacze nazwali ją "Springer", W 2001r. padła matka samiczki, Sutley (A-45). Samotna i całkiem mała Springer nie dawała sobie rady. Rok później, w czerwcu 2002r. znaleziono ją wycieńczoną na plaży w Puget Sound, daleko od jej domu i rodziny.

Ruszono na ratunek orce i udzielono jej natychmiastowej pomocy. Za pomocą aparatury dźwiękowej określono dialekt i dzięki katalogowaniu kształtów plam ocznych u orek przez naukowców, ustalono tożsamość Springer. Dla dobra orki graniczono kontakt człowieka do minimum. Wahano się, czy Springer wogóle wypuścić - rozważano czy przeżyje sama w tak młodym wieku i czy stado ją przyjmie z powrotem... Jednak maleńka wołała swoje stado, więc ludzie zdecydowali, że samiczka wróci do swoich. Miesiąc później, zdrową i dobrze odżywioną oreczkę przetransportowano do Johnstone Strait, gdzie ją wypuszczono. Springer szybko odnalazła A24's, które z radością ją powitało. Dziś ma się dobrze, a ludziom udało się bez cierpień zwrócić małej orce wolność.